Już 26 sierpnia w Radomiu zagości Akademia Demokracji – innowacyjny projekt szkoleniowy Fundacji Niezależne Media. Umożliwia on pozyskanie wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą skutecznie działać w komisjach wyborczych i wpływać na uczciwość wyborów.

Projekt ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej i umocnienie demokratycznych standardów w Polsce. Składa się z zespołu doświadczonych prawników i praktyków związanych z wyborami. Oferuje seminaria w formie kilkugodzinnych zajęć, z praktycznymi warsztatami i teoretycznymi prezentacjami.

Akademia Demokracji ma potencjał, by stać się motorem zmiany, który przyczyni się do wzrostu frekwencji wyborczej. Poprzez edukację, świadomość i mobilizację społeczeństwa możemy zainspirować ludzi do aktywnego uczestnictwa w demokratycznym procesie wyborczym. Wzrost frekwencji oznacza większe zaangażowanie obywateli, silniejszy głos społeczeństwa i bardziej reprezentatywne wyniki wyborów – mówi Wioletta Bielecka, ekspert Akademii Demokracji.

Projekt dedykowany jest osobom zainteresowanym pracą w komisjach wyborczych. Szkolenie odbędzie się już 26 sierpnia w Radomiu. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać chęć udziału poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza, dostępnego na stronie internetowej www.akademia-demokracji.pl. Liczba miejsc jest ograniczona

Akademia Demokracji

Projekt Akademii Demokracji został dofinansowany z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej oraz umocnienie standardów demokratycznych w Polsce. Szkolenia organizowane są przez Fundację Niezależne Media i skierowane są do osób zainteresowanych pracą w komisjach wyborczych podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych w 2023 roku.

Infolinia: tel. 222 57 20 50
www.akademia-demokracji.pl
e-mail: szkolenie@akademia-demokracji.pl