Już 23 lipca w Myślenicach zagości Akademia Demokracji – innowacyjny projekt szkoleniowy Fundacji Niezależne Media. Umożliwia on pozyskanie wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą wpływać na uczciwość wyborów. Szkolenia skierowane są do  wszystkich zainteresowanych pracą w komisjach wyborczych.

Projekt ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej i umocnienie demokratycznych standardów w Polsce. Składa się z zespołu doświadczonych prawników i praktyków związanych z wyborami, co pozwala oferować wnikliwe seminaria skierowane do osób zainteresowanych pracą w komisjach wyborczych podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Bycie obserwatorem społecznym w komisji wyborczej to ważna rola w utrzymaniu uczciwości wyborów. Daje nam możliwość czuwania nad przestrzeganiem zasad demokratycznych i ochrony integralności wyborów. Udział w Akademii Demokracji dostarczy uczestnikom wiedzy i narzędzi potrzebnych do skutecznego pełnienia tej roli – mówi Wioletta Bielecka, ekspert Akademii Demokracji.

Szkolenie odbędzie się już 23 lipca w Myślenicach. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zainteresowane osoby mogą zgłaszać chęć udziału poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza, dostępnego na stronie internetowej www.akademia-demokracji.pl.

Akademia Demokracji

Projekt Akademii Demokracji został dofinansowany z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej oraz umocnienie standardów demokratycznych w Polsce. Szkolenia organizowane są przez Fundację Niezależne Media i skierowane są do osób zainteresowanych pracą w komisjach wyborczych podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych w 2023 roku.

Infolinia: tel. 222 57 20 50
www.akademia-demokracji.pl
e-mail: szkolenie@akademia-demokracji.pl