Chcesz zostać ekspertem w komisjach wyborczych? Teraz to możliwe! Dołącz do Akademii Demokracji w Opocznie i zdobądź niezbędną wiedzę do efektywnego działania w komisjach wyborczych.

Akademia Demokracji jest organizatorem wykładów i warsztatów odbywających się w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Stworzony zespół prawników i doświadczonych działaczy obywatelskich będzie prowadził zajęcia z zakresu prawa wyborczego oraz szkolenia praktyczne polegające na rozwiązywaniu przez uczestników konkretnych problemów, z jakimi mogą się spotkać w dniu wyborów.

Szkolenia zostaną uzupełnione o wiedzę z dziedziny relacji z mediami i komunikowania się  z opinią publiczną. Efektem tego procesu będzie uświadomienie uczestnikom przysługujących im praw, zagrożeń, jakie są związane z próbami ograniczania uczciwości procesu wyborczego oraz możliwości przeciwdziałania im – mówi Wioletta Bielecka, ekspert Akademii Demokracji.

Szkolenie odbędzie się już 18 czerwca w Opocznie. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać chęć udziału poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza, dostępnego na stronie internetowej www.akademia-demokracji.pl.

Akademia Demokracji

Projekt Akademii Demokracji został dofinansowany z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej oraz umocnienie standardów demokratycznych w Polsce. Szkolenia organizowane są przez Fundację Niezależne Media i skierowane są do osób zainteresowanych pracą w komisjach wyborczych podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych w 2023 roku.

Infolinia: tel. 222 57 20 50
www.akademia-demokracji.pl
e-mail: szkolenie@akademia-demokracji.pl